The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamiróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąporządnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularnajuż gra jest znana na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniebo gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą kultową i cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne,w następstwie tego, że gra ta często honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejlegendarnej gry zostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra tanigdy tak w zasadzie nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wielezadań, począwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy też, jeśli dodamy, że gra ta takw gruncie rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Istotnejest w następstwie tego to,aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz nawypoczynek czy na spożywaniepojedynczych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,niemniej jednak naturalniemożemy wprowadzić do grygruntownienowych Simów, znowuż przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak oraz jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezwykleciekawą i wciągającą. Wszelkiekreowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymiprzedmiotami – wypróbuj też SimCityBuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria uprzednio nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest wobec tego pierwszączęścią serii, która odniosła fenomenalnysukces na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *