airpress

Na wstępie trzeba powiedzieć, czym tak w samej rzeczy jest sprężarka. Otóż jest to narzędzie, które to właśnie dzięki stricte określonym ruchom zachodzącym pomiędzy poszczególnym składnikami konstrukcyjnymi w jego wnętrzu prowadzi do powiększania ciśnienia gazów czy też ewentualnie cieczy.

Wszyscy Ci, którzy chociażby w minimalnym stopniu interesują się opisywanym temat na pewno zdają sobie sprawę z faktu, że najbardziej rozpowszechnionymi i z reguły spotykanymi są tak nazywane kompresory tłokowe. Wśród kompresorów tego rodzaju można dokonać jeszcze o wiele bardziej szczegółowego podziału na łatwe sprężarki jednostopniowe oraz charakteryzujące się zdecydowanie o wiele bardziej skomplikowanym systemem tłokowym sprężarki dwustopniowe – po więcej gorąco zapraszamy na swagelok.

Obok sprężarek tłokowych na szczególną uwagę zasługują urządzenia o podobnym zastosowaniu, jakkolwiek wykorzystujące inne technologie. Mowa w tym przypadku rzecz oczywista o sprężarka spiralnych. Sama nazwa tych kompresorów daje do wydedukowania, że kompresja gazów w ich aspekcie odbywa się na skutek wyznaczonych rodzajów relacji zachodzących między układem dwóch spiral.Nowoczesnym wariantem sprężarki, jaki kwalifikowany jest do wyporowych narzędzi tego typu.

Jako jedną z ciekawostek wolno podać fakt, że pierwsze plany dotyczące sprężarki spiralnej pojawiły się na początku dwudziestego wieku, jednak technika pozwoliła na wykonanie pierwszego projektu tego rodzaju sprzętu kilkadziesiąt lat później. W procesie sprężania powietrza w sprężarce spiralnej funkcjonują ze sobą dwie spirale, z jakich jedna jest przytwierdzona na stałe w jednym położeniu oraz nie ma możliwości poruszania się. Druga z kolei porusza się tak nazywanym ruchem mimośrodowym, co z kolei otwarcie przyczyniło się, że kompresory wykorzystujące tego rodzaju technikę definiowane są inaczej terminem sprężarki mimośrodowe – sprawdź swagelok.

Warto również ogłosić o tym, że sprężarki spiralnej w zdecydowanej większości wypadków znamionują się charakteryzują się ogromnym poziomem niezawodności użytkowania, zespolonym w jedną, współgrającą całość z oszczędnością zużywanej energii. Te ich przymiotniki, połączone z cichy trybem pracy powodują, że są one nieraz użytkowane w zaawansowanych technologicznie projektach.

Zobacz także: airpress

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *