SimCity niezwykłość rozrywki

Wszyscy, którzy są fanami rozmaitego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością poprawnie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta kultowa już gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dziś gra „The Sims” jest grą słynną i cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe, dlatego, że gra ta w wielu przypadkach honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej popularnej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra ta przenigdy tak faktycznie nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, począwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa wybitnie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta tak w rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać kolor skóry czy kolor włosów). Ważne jest w następstwie tego to, aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na wypoczynek czy na jedzenie pojedynczych pokarmów. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednakże naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry absolutnie nowych Simów, znów przez siebie stworzonych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona albowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę bardzo ciekawą oraz wciągającą. Wszystkie konstruowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi obiektami – przetestuj również SimCity BuildIt Hack.

Theme niekończącej się gry komputerowej był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak dużej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, jaka odniosła fenomenalny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *