Metoda na telemarketerów – sprawdź kto dzwonił

Wszędobylski internet, jak wszelkie zdobycze technologii z jakich korzystamy ma swoje walory jak i wady. Duża grupa korzysta z portali społecznościowych, kupuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam pozostawiamy po sobie jakiś ślad. Choć mnóstwo korporacji oferujących nam swoje usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości i zabezpieczeniu danych, tak w zasadzie nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Zawsze gdzieś nastąpi nawet „drobny wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy artykuł. Na szczęście można temu zaradzić oraz nie tracić drogocennego czasu na niepotrzebne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając ze specjalnej wyszukiwarki.

 

Czyj to numer, czyli w jaki sposób uniknąć niewygodnych rozmów

Dręczenie telefonicznymi ofertami nie musi świadczyć, że ktoś uzyskał numer nielegalnie – w dużej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracownicy firm, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci banków, operatorów sieci komórkowych lub też innych firm. Rozmowa z nimi rzadko należy do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę czy też czas. Jeśli wiec nie czekacie na żaden ważny telefon, możecie po prostu nie odbierać i spowodować co to za numer – kto chciał się z nami naturalnie skontaktować.

 

Kto dzwonił – dlaczego należałoby korzystać z wyszukiwarek numerów?

Korzystanie z wyszukiwarek numerów zezwala na:

•             sprawdzenie do kogo należy numer (jeśli jest to szkodliwe połączenie będzie oznakowane jako numer „nękający”

•             sprawdzenie opinii o numerze telefonu

•             dodawanie numerów telefonów

•             dodawanie opinii

Usługa, jaką oferują portale typu ktodzwonil.net jest praktyczna również skutkiem tego, że coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego może być tragiczne w skutkach dla portfela. Niejednokrotnie bowiem są to numery oszustów, jakich pomysłem na biznes jest zarabianie właśnie na połączeniach telefonicznych, jakie notabene z reguły są w samej rzeczy drogie. Nieraz oraz samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w analogiczne skutki. Warto więc posiadać się na baczności i uczynić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym znacznie bardziej, że ma się szansę zrobić to szybko oraz sprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *