Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, lecz też w celach krajoznawczych. Teraz coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten kuszący region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa. Naturalnie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie oraz kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże zwyczajność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej witrynie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, smakowitą kuchnią i wybitnie, jakkolwiek to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, bowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co należy wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w związku z tym na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezwykle długo, niekiedy nawet kilkanaście godzin. Wynika to z wielkiego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wynika to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niezwykle podobne, wystarczy ich jedynie prawidłowo używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, doskonała kuchni oraz co niemiara inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *