Orzeźwiająca woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda mineralna to źródło życia, ale przez zanieczyszczanie środowiska oraz występujące w nim toksyny oraz ona staje się prawdopodobnym zagrożeniem dla istnienia i wigoru człowieka. Dlatego także każda woda, którą wydobywa się z różnorakich źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym polega uzdatnianie wody? Wypada zdać sobie kwestię z tego, że uzdatnianie to tradycyjny proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam proces to nic innego jak poprawa jakości wody, by ta spełniała wszelkie wyznaczone prawem wzorce oraz nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, które muszą nastąpić po sobie, by woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę i usuwa rozpuszczone w niej niewartościowe gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, którego celem jest rozdzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, jaka eliminuje zagrożenia chorobotwórcze takie jak drobnoustroje, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest przede wszystkim w owym czasie, kiedy woda ma być spożytkowana w przemyśle

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wybór metody uzdatniania wody w dużej mierze zależy od typu ujęcia wody. Z jakiego powodu tak się dzieje? Powód jest typowy: różnorodne ujęcia wodne cechuje przeróżny poziom oraz rodzaj zanieczyszczeń, w następstwie tego również inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze inaczej z głębinowego, inaczej podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *